A  A+ A+

Wyniki głosowania w podziale na komitety wyborcze

List No. Name Liczba głosów na listy % głosów
ważnych
Liczba mandatów
Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch  12 914  3.03
Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy  63 347  14.88
Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke  29 353  6.90
12  Komitet Wyborczy Partia Zieloni  4 101  0.96
Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP  159 579  37.49
Komitet Wyborczy Polska Razem Jarosława Gowina  10 347  2.43
Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe  21 808  5.12
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość  108 972  25.60
Komitet Wyborczy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro  9 770  2.30
Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy  5 517  1.30
  Komitety razem 425 708  100
3

Wyniki głosowania na listę komitetu w okręgu wyborczym

County Number Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych
uprawnionych do głosowania wydanych kart
do głosowania
i wysłanych pakietów wyborczych
kart ważnych
(głosów oddanych)
gorzowski 54 341  9 566  9 566  17.60  9 202  96.19
krośnieński 45 082  7 037  7 037  15.61  6 714  95.41
międzyrzecki 47 613  8 445  8 443  17.73  7 984  94.56
nowosolski 69 279  12 309  12 309  17.77  11 869  96.43
słubicki 36 968  6 003  6 002  16.24  5 712  95.17
strzelecko-drezdenecki 40 219  5 738  5 736  14.26  5 466  95.29
sulęciński 28 566  4 671  4 670  16.35  4 450  95.29
świebodziński 44 516  8 121  8 120  18.24  7 850  96.67
zielonogórski 75 108  14 258  14 254  18.98  13 682  95.99
żagański 65 215  10 540  10 538  16.16  10 145  96.27
żarski 78 902  13 632  13 622  17.26  13 030  95.65
wschowski 31 040  4 847  4 847  15.62  4 645  95.83
gorzów wielkopolski 98 299  23 371  23 363  23.77  22 691  97.12
zielona góra 92 670  27 401  27 389  29.56  26 784  97.79
białogardzki 38 640  5 940  5 940  15.37  5 683  95.67
choszczeński 40 219  5 649  5 648  14.04  5 421  95.98
drawski 47 364  7 315  7 315  15.44  6 972  95.31
goleniowski 65 570  11 564  11 563  17.63  11 069  95.73
gryficki 49 605  8 725  8 724  17.59  8 352  95.74
gryfiński 66 243  10 878  10 878  16.42  10 429  95.87
kamieński 39 451  7 677  7 676  19.46  7 389  96.26
kołobrzeski 64 004  14 842  14 839  23.18  14 333  96.59
koszaliński 52 268  9 237  9 236  17.67  8 807  95.36
myśliborski 53 541  8 623  8 621  16.10  8 287  96.13
policki 56 131  13 967  13 965  24.88  13 529  96.88
pyrzycki 32 236  5 022  5 021  15.58  4 780  95.20
sławieński 46 085  7 825  7 824  16.98  7 454  95.27
stargardzki 95 597  18 911  18 906  19.78  18 219  96.37
szczecinecki 62 709  11 675  11 670  18.61  11 194  95.92
świdwiński 39 164  6 444  6 443  16.45  6 126  95.08
wałecki 42 873  7 206  7 205  16.81  6 914  95.96
łobeski 30 046  4 026  4 025  13.40  3 793  94.24
koszalin 86 561  24 160  24 137  27.88  23 388  96.90
szczecin 311 358  87 800  87 722  28.17  85 643  97.63
świnoujście 33 303  7 904  7 902  23.73  7 702  97.47
Województwo ogółem 2 160 786  441 329  441 156  20.42  425 708  96.50

Wykaz posłów wybranych do Parlamentu Europejskiego

Name and surname Okręg wyborczy Electoral committee Liczba głosów na kandydata
GRÓBARCZYK Marek Józef 13  Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość  54 864 
LIBERADZKI Bogusław Marian 13  Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy  43 348 
ROSATI Dariusz Kajetan 13  Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP  84 686