A  A+ A+

Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch

Wyniki głosowania na listę komitetu w okręgu wyborczym

County Number głosy na listy komitetu
uprawnionych do głosowania wydanych kart do głosowania i wysłanych pakietów wyborczych kart ważnych(głosów oddanych) głosów ważnych liczba % głosów ważnych
aleksandrowski 45 113  9 113  9 111  8 734  375  4.29
brodnicki 61 007  11 579  11 578  11 169  312  2.79
bydgoski 85 143  20 161  20 159  19 417  838  4.32
chełmiński 40 478  7 322  7 322  7 033  253  3.60
golubsko-dobrzyński 35 948  6 378  6 378  6 094  177  2.90
grudziądzki 31 418  4 888  4 887  4 642  142  3.06
inowrocławski 132 930  27 015  27 012  25 814  1 103  4.27
lipnowski 52 819  10 123  10 123  9 577  196  2.05
mogileński 37 461  6 649  6 649  6 349  182  2.87
nakielski 68 543  14 578  14 574  13 867  425  3.06
radziejowski 34 577  5 185  5 183  4 897  145  2.96
rypiński 35 709  5 580  5 580  5 403  137  2.54
sępoleński 32 659  6 024  6 023  5 762  189  3.28
świecki 78 093  14 431  14 429  13 729  413  3.01
toruński 77 068  15 207  15 206  14 587  566  3.88
tucholski 37 841  8 467  8 466  8 059  212  2.63
wąbrzeski 27 646  4 537  4 537  4 340  160  3.69
włocławski 70 232  10 163  10 160  9 626  430  4.47
żniński 56 195  11 257  11 255  10 616  300  2.83
Bydgoszcz 281 429  87 827  87 802  85 607  3 463  4.05
Grudziądz 75 690  16 557  16 554  16 034  658  4.10
Toruń 157 175  48 897  48 888  47 616  2 465  5.18
Włocławek 92 953  20 470  20 466  19 791  857  4.33
Ogółem 1 648 127  372 408  372 342  358 763  13 998  3.90
Number Name and surname Liczba głosów na kandydata % głosów ważnych na kandydata/głosy na listę % głosów ważnych na kandydata/głosy ważne
SZCZUKA Kazimiera 10 515 75.12 2.93
KRUPA Łukasz Marcin 1 020 7.29 0.28
STRAUSS Hanna Barbara 238 1.70 0.07
KRÓLEWICZ Mirosław 316 2.26 0.09
BOROWSKA Joanna Małgorzata 335 2.39 0.09
KWAŚNIEWSKI Jacek Łukasz 295 2.11 0.08
FALKOWSKA-WIERCZEWSKA Natalia Maria 233 1.66 0.06
WOJTAS Jarosław Andrzej 438 3.13 0.12
CIEŚLAKOWSKA Ewa 236 1.69 0.07
WYDRZYŃSKI Maciej 372 2.66 0.10

Wykaz posłów wybranych do Parlamentu Europejskiego

Name and surname Okręg wyborczy Electoral committee Liczba głosów na kandydata
ZEMKE Janusz Władysław Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy  62 118 
ZŁOTOWSKI Kosma Tadeusz Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość  41 188 
ZWIEFKA Tadeusz Antoni Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP  43 918