A  A+ A+

Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy

Wyniki głosowania na listę komitetu w okręgu wyborczym

County Number głosy na listy komitetu
uprawnionych do głosowania wydanych kart do głosowania i wysłanych pakietów wyborczych kart ważnych(głosów oddanych) głosów ważnych liczba % głosów ważnych
bolesławiecki 71 346  14 137  14 134  13 594  1 791  13.17
dzierżoniowski 85 536  17 565  17 564  16 986  2 133  12.56
głogowski 71 426  16 068  16 064  15 509  2 260  14.57
górowski 28 813  4 146  4 146  3 975  363  9.13
jaworski 42 300  7 348  7 349  7 066  911  12.89
jeleniogórski 52 485  10 773  10 770  10 309  1 467  14.23
kamiennogórski 36 764  7 132  7 131  6 831  914  13.38
kłodzki 135 120  25 957  25 955  24 950  3 345  13.41
legnicki 43 265  7 928  7 925  7 611  774  10.17
lubański 46 048  8 515  8 515  8 156  1 453  17.82
lubiński 85 286  19 701  19 697  19 105  2 133  11.16
lwówecki 38 296  6 421  6 421  6 116  854  13.96
milicki 29 761  5 312  5 310  5 110  550  10.76
oleśnicki 84 919  16 209  16 207  15 628  2 007  12.84
oławski 59 806  13 432  13 430  13 006  1 428  10.98
polkowicki 49 233  9 824  9 826  9 388  945  10.07
strzeliński 36 656  6 921  6 921  6 651  689  10.36
średzki 41 482  7 298  7 296  7 058  770  10.91
świdnicki 129 954  26 810  26 805  25 893  3 055  11.80
trzebnicki 65 533  13 245  13 238  12 757  1 320  10.35
wałbrzyski 46 704  8 353  8 352  8 057  1 366  16.95
wołowski 39 854  7 791  7 789  7 488  845  11.28
wrocławski 97 114  23 927  23 923  23 247  2 027  8.72
ząbkowicki 55 314  10 169  10 166  9 735  1 108  11.38
zgorzelecki 75 513  14 432  14 429  13 849  1 653  11.94
złotoryjski 36 670  6 431  6 431  6 135  717  11.69
Jelenia Góra 67 145  17 017  17 014  16 492  2 515  15.25
Legnica 80 324  18 467  18 464  17 990  2 494  13.86
Wrocław 500 854  166 527  166 452  163 232  19 620  12.02
Wałbrzych 94 840  19 354  19 346  18 775  3 357  17.88
brzeski 73 416  13 935  13 935  13 472  1 347  10.00
głubczycki 39 050  6 323  6 323  6 016  524  8.71
kędzierzyńsko-kozielski 77 880  13 245  13 242  12 711  1 114  8.76
kluczborski 55 325  9 339  9 335  8 988  583  6.49
krapkowicki 52 893  6 939  6 939  6 633  466  7.03
namysłowski 34 762  6 893  6 892  6 554  713  10.88
nyski 116 892  21 493  21 487  20 731  3 145  15.17
oleski 54 046  8 150  8 150  7 774  776  9.98
opolski 108 871  16 595  16 595  15 900  1 082  6.81
prudnicki 46 213  7 940  7 940  7 592  633  8.34
strzelecki 63 716  8 934  8 933  8 494  564  6.64
Opole 96 106  27 249  27 242  26 502  2 746  10.36
Ogółem 3 147 531  684 245  684 083  662 066  78 557  11.87
Number Name and surname Liczba głosów na kandydata % głosów ważnych na kandydata/głosy na listę % głosów ważnych na kandydata/głosy ważne
GERINGER DE OEDENBERG Lidia Joanna 53 790 68.47 8.12
WOŹNIAK Piotr Jan 7 710 9.81 1.16
KLEPACZ Apolonia Weronika 4 282 5.45 0.65
LUBIŃSKI Mirosław Aleksander 3 064 3.90 0.46
PIWCEWICZ Jolanta Anna 1 267 1.61 0.19
CHADŻY Wojciech 1 709 2.18 0.26
JANIEC Alicja Jadwiga 1 394 1.77 0.21
KIBANGOU Patrick Bandile Abel Desire 886 1.13 0.13
DUDA Katarzyna Beata 2 677 3.41 0.40
GOLA-SIENKIEWICZ Ryszard Jerzy 1 778 2.26 0.27

Wykaz posłów wybranych do Parlamentu Europejskiego

Name and surname Okręg wyborczy Electoral committee Liczba głosów na kandydata
GERINGER DE OEDENBERG Lidia Joanna 12  Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy  53 790 
IWASZKIEWICZ Robert Jarosław 12  Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke  29 505 
JACKIEWICZ Dawid Bohdan 12  Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość  79 942 
ZDROJEWSKI Bogdan Andrzej 12  Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP  162 426 
JAZŁOWIECKA Danuta 12  Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP  38 652 
UJAZDOWSKI Kazimierz Michał 12  Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość  48 945